Jihočeši byli na motoskijöringu

Horní Město – Přestože zima ještě ani zdaleka nepředala svou vládu jaru, již se ne­směla a pozvolna probouzí také motoristická sezóna.

V Horním Městě u Rýmařova se jel v sobotu volný závod v motoskijoringu za účasti jihočeských jezdců.

Vzhledem k tomu, že se letos zatím neodjel žádný závod mistrovství republiky v této atraktivní zimní disci­plíně (všechny byly zatím zrušeny z důvodu nedostatku sněhu) a je otázkou, zda se vůbec nějaký pojede, byla v Horním Městě velká účast závodníků a vidět byly i dvě jihočeské posádky z Moto­sportu Chýnov: Luboš Polišenský s lyžařem Tomášem Kohoutem a Dominik Hůla s Janem Kopeckým.

Na startu tohoto tradiční­ho závodu v Horním Městě, který nese název „Uličky“ (jezdí se totiž přímo v ulicích města), se objevilo 50 po­sádek ve čtyřech kategoriích. Oba chýnovské páry starto­valy v kategorii Profi. „Finá­lové jízdy se už ani nestačily odjet. Jednak z důvodu časo­vého a také už v ulicích Hor­ního města, byť se nachází v nadmořské výšce 680 met­rů nad mořem, ubývalo sně­hu a nepomohlo ani házení sněhu lopatami nadšených diváků na profil dráhy z při­lehlých prostorů,“ informuje šéf chýnovského klubu Evžen Zadražil.

Dvojice Polišenský – Ko­hout zapsala v základních rozjíždkách 1., 4. a 5. místo.

V součtu to dalo celkové páté místo, a protože se zmíněné finále nakonec nejelo, byl to konečný výsledek. Posádka Hůla – Kopecký sice zřejmě vykazovala největší rychlost ze všech účastníků, ale hned několik pádů způsobilo, že neskončila na stupních vítězů, nýbrž lyžař Kopecký na ošetření v nemocnici. „Ale i to je motoskijoring,“ jen Zadražil pokrčí rameny.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *