Rozhovor Inovace Republiky Evžen Zadražil: „Noví ministři hlásají to samé“

„Lidé najednou říkají, tak tohle je skutečně velký strašák. Říkám jim na to. Počkejte? Vy těm médiím, které tady sledujete rok a půl nevěříte – těm mainstreamovým mediím a veřejnoprávním mediím, tak ty věříš, že tyhle stejná media začnou ze dne na den mluvit pravdu? Lidé na to často nemají žádnou odpověď,“ říká otevřeně svůj názor Evžen Zadražil, který je nestraníkem a aktivním občanem v komunální politice a pořadatelem sportovních akcí.

„Najednou jsme zjistili, že tam není ten ministr, ale je tam ministr úplně jiný a vlastně hlásá úplně to samé. Vlastně jakoby nebyla žádná změna. Říkal jsem si, že tohle není vůbec normální, tohle se musí nějak změnit,“ říká v rozhovoru komunální politik Evžen Zadražil na téma politické kultury a politických změn v České republice.

Natočeno 24.8. 2022 v Chýnově 👉 V rámci SPECIÁLU Inovace Republiky putujeme po regionech ČR. Podpořte nás v dalším putování na účet: 12122128/2010. Do poznámky “DAR”. Budeme rádi za Váš příspěvek na cestovní náklady, techniku, spotřební techniku karty, disky a materiál.

„Osobně si myslím, že plán je zničit republiku. Bohužel. Nejsem člověk, kterého jímá strach. Neměl jsem strach ze situace v posledních dvou letech. Nemám strach, že sem přijedou tanky. Nemám ani strach, že bych nějakým způsobem nepřežil příští zimu. Spíše mám strach o budoucnost českého národa. Samozřejmě to není jenom český národ, ale jsem Čech a Česká republika je mi nejbližší, tak je mi líto, že Česká republika plní rozkazy ne na 100 procent jako například okolní státy, ale rovnou plníme na 150 procent, ať toho premiéra poklepou po zádech, že je dobrý,“ říká v rozhovoru Evžen Zadražil.

„Myslím, že z Evropy budou mít brzo ve světě pěknou srandu. Západní země měly vždy své kolonie, což nyní přestává fungovat. Pro Českou republiku je tato situace špatná. Vymanit se z toho globalismu ve střední Evropě s tou naší historií, kterou tady máme, tak bude velice složité. Bude to těžké. V tomto jsem trošičku pesimista. Zároveň si říkám, že pokud bude každý doma a maximálně něco napíše na sociálních sítích, bude nadávat nebo zajde do hospody dá si tam pár piv a bude nadávat, tak tím se nic nezmění,“ přibližuje Evžen Zadražil svůj pohled na dnešní společnost a nutnost vstupovat do veřejného prostoru a politiky. Natočeno 24.8. 2022 Chýnov 💫🇨🇿 Podpořte přípravu rozhovorů na Inovace Republiky a přípravy video obsahu „vize z krize“.

00:0011:28 Jak se dostal ke komunální politice?

11:2818:07 Jaký má názor na potenciál českého průmyslu?

18:0721:18 Jak je to s obnovou výroby motorky Jawa?

21:1827:52 Jak hodnotí politickou kulturu v ČR?

27:5232:52 Jaké je to žít s jiným názorem?

32:5237:50 Jak pohlíží na další nejistoty ve společnosti?

37:5042:52 Jde předejít globální krizi?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *