Příběh 4: Šest úkolů na šest let práce senátora? Na to bych si troufl!

Z slov mnoha kandidátů se dozvíte nejrůznější vzletné fráze a také to, že jsou tu pro všechny neboť stojí všude a přitom nikde.

Rozhodl jsem to dělat úplně jinak. Vyložit karty. Přiznat barvu.

Otevřeně říkám, že se držím vpravo a to nejen na silnici. Rád bych byl, ale konkrétnější a vzal na sebe 6 úkolů, které bych měl během šesti let mandátu plnit. Jedná se o ty oblasti, které na základě zpětné vazby z regionu považuji za nejpalčivější a nejdůležitější.

Na co se prioritně zaměřím, pokud od Vás budu mít dostatečnou důvěru?

1) PRODLOUŽENÁ RUKA SVÉHO REGIONU

Chci být zastáncem lidí z našeho regionu a pomocníkem všech starostů nejen z Táborska a Voticka. Aby jejich hlas byl slyšet. Moc dobře vím, jak náročná může být komunální práce, chtěl bych tedy jako senátor naslouchat místním obcím, zjišťovat jejich podněty, a ty poté řešit a realizovat na republikové úrovni. Politická práce začíná odspodu, proto pokud se vrchní patro odtrhne od toho spodního, nemůže pořádně fungovat.

2) COVIDOVÁ TOTALITA? – UŽ NIKDY!

Naprosto nesouhlasím s tím, co minulá i současná vláda předváděla v rámci boje s Covidem. Základní lidská práva už nikdy nesmí být takto pošlapávána. Naše děti mají chodit do škol, nemají se dusit v rouškách a očkovat se má jenom ten, kdo to sám chce. Jako Váš senátor udělám vše pro to, aby se covidová totalita už nikdy neopakovala.

3) SNÍŽENÍ DPH NA ENERGIE A PALIVA

Mohu se zaručit, že bych v senátu hlasoval pro snížení daně z přidané hodnoty na pohonné hmoty a energie. Za situace, kdy okolní státy DPH snižují a snaží se svým občanům pomáhat s touto krizí, se nám pomoci od naší vlády nedostává. Jako Váš zástupce bych apeloval na to, aby se toto změnilo.

4) STOP STÁTNÍ BYROKRACII

Ani Rakousko – Uhersko nepotřebovalo tak početně silný úřednický aparát, jako máme dnes. Kvantita však nepotvrzuje kvalitu, proto bych se zasadil o snížení počtu státních úředníků a celkovou digitalizaci státní správy. V obě krize se stát musí uskromnit jako první.

5) PODPORA MENŠÍCH A STŘEDNÍCH ZEMĚDĚLCŮ

Je třeba si uvědomit, že jídlo neroste v regálech supermarketů. Jako senátor bych všemi možnými způsoby podporoval lokální drobné a střední zemědělce, aby naše domácí a regionální potraviny dostaly pozornost, jakou si zasluhují. Tohoto hodlám dosáhnout zlepšením povědomí o místních zemědělcích, či usnadněním prodeje tzv. „ze dvora“.

6) SUVERÉNNÍ REPUBLIKA A JEJÍ OBČAN NA PRVNÍM MÍSTĚ

Budu hájit zájmy lidí, kteří tu žijí, stejně jako zájmy všech českých občanů. Můžeme být solidární s ostatními státy, ale je to náš občan, kdo musí být vždy na prvním místě. Všemi možnými způsoby budu bojovat za to, aby se o našich zákonech a právních předpisech rozhodovalo v ČR

V dalším příběhu povím proč si Táborsko zaslouží konečně hájit své zájmy v Senátu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *